| S†®£p§¦L§ a întrebat:

Am si eu o problema.[big grin].eu folosesc de cv timp samponul Clear anti caderea parului...si de la un timp imi cade mai mult par ca inainte...nu stiu ce sa fac. poate ma ajtati cu un sfat.[tongue]...pup pe toti...[:*]...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| annda a răspuns:

Pai incearca asa: maseaza scapul cu ulei de masline sau cu ulei de ricin. Masajul se face cu 1-2 ore inainte de spalare si se acopera cu un prosop. Se spala cu sampon si se clateste cu apa calda in care s-au adaugat doua linguri cu zeama de lamaie sau otet. Tratamentul se repeta timp de doua saptamani. Si renunta la acest sampon si foloseste unu mai soft (cu proprietati hranitoare mai mari).

6 răspunsuri:
| deluxe a răspuns:

Buna. Foloseste mai intai la spalarea parului un sampon de copii, apoi dupa prima samponare aplica pe par un amestec facut dintr-o lingurita de miere, 2 linguri ulei de masline si un ou. Maseaza bine parul apoi clateste-te cu multa apa. La final aplica pe par KETO-TIS< se gaseste i farmacii, costa cam 8ron> si maseaza bine, lasandu-l pe par cam 10min. apoi cateste. Astfel regenerezi si parul, scapi si de matreata si te simti OK. Te rog sa ma anunti dupa 1 luna de tratament. Se face de 2 ori pe saptamana.

| S†®£p§¦L§ explică:

No`zzz vopsita.[smug]...

| Misterious a răspuns:

Asta e buna.Pai ce sa iti recomand, sa schimbi samponul iar daca esti vopsita ia in considerare sa folosesti un sampon pentru par vopsit, ai sa observi diferenta, daca nu incearca ceva de la farmacie tongue

| abis a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa consulti un dermatolog. Sigur iti va recomanda un sampon mai eficient. Daca incerci dupa ureche ce apare pe piata risti sa agravezi problema. Nu te lua dupa sfaturile altora care spun ca au folosit nu stiu ce produs care i-a ajutat, pentru ca ce a mers la altul se poate sa dea rateu la tine. Oamenii sunt diferiti, problemele diferite, prin urmare nici solutiile nu sunt standard. Deci, apeleaza cu incredere la un specialist.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Schimba samponul daca si atunci cade parul mergi la dermatolog, s-ar putea de la sampoanele astea de doi lei sa te fi ales cu o ciuperca, nu tot ce este pe piata este si original, sunt contrafacute, spala-te cu ceai de urzica si sapun de casa macar o luna pe urma vezi.

| Anna :) a răspuns:

Si eu am avut probleme cu, caderea parului, avand parul foarte lung, imi cadea mult, insa am folosit revalid-fiole, le gasesti in farmacie, chiar a avut succes...
In ceea ce priveste samponul ar putea fi si aceasta o cauza, il poti schimba daca consideri fiind necesar. happy