| Tfucaresm7 a întrebat:

Am si eu o problema, ma voi duce la doctor dar pana atunci am nevoie de o parere.Sunt fata, am 15 ani si de cateva zile ma doare in partea stanga, jos dar uneori durerea urca sus.Nu inteleg de ce,tin sa mentionez ca n-am alte simptome cum ar fi greata,febra,diaree,constipatie, pur si simplu ma doare.Ce pot face pana merg la medic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poate te pregatesti de menstruatie nu ai spus la ce medic mergi? Ginecolog chirurg? Pune seara pe burta sticle cu apă calda cand ai dureri sau ia un nurofen posibil ai dureri menstruale. Cu mama ta ai vorbit? I ai spus si ei ce si unde te doare?

| dullcat a răspuns:

Din punctul meu de vedere nu te vor ajuta cu nimic parerile, ci doar te vor speria in plus, la fel ca cititul de pe google, cel mai probabil.Asteapta sa vezi ce spune medicul.

| iuly29689 a răspuns:

Ai mancat haotic zilele astea?