| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema, nu mananc aproape deloc.
Sunt baiat am 17 ani inaltime cam 1, 74 cred si greutate maxim 53. Ce pot sa fac sa mananc mai mult? Deci poate sa treaca ziua si sa mananc odata si nu mult chiar putin si sa nu simt ca mi-e foame...
Nu inteleg de ce, dar vreau sa remediez asta sa am 3 mese pe zi si intre mese sa mai mananc cate ceva dar pur si simplu nu-mi vine sa mananc.
Nu vreau raspunsuri de pe google, vreau sa stiu cei care au rezolvat in vreun fel aceasta problema please help sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Intreaba medicul, poate suferi de anorexie.

| georgianasiiulia a răspuns:

Daca mananci mult tot nu te ingrasi. Siu eu am 12 un metru 64 si 47 de kilograme si colegi mi-au spus porecla schija pentru ca pe mine se vad doar oasele si mancam din greu si mananc in continuare.

| MentalHolocaust a răspuns:

Incearca sa mananci la ore fixe, sa te alimentezi sanatos (fructe, legume ) si poti sa te apuci de un sport ca te dezvolta si prinzi masa musculara.

| Francescax5 a răspuns:

Vitamine, vitamine si iar vitamine. b3complex vitamin. iti da pofta de mancare

| Alexandru1323 a răspuns:

Incearca cu vitaminele, du-te la o farmacie si intreaba de acestea si spuneti si problema.