| Dannadawnn a întrebat:

Am tinut dieta timp de 2 saptamani, iar astazi am clacat, facand exces de lucruri nesanatoase.Pot relua de maine regimul sau nu va mai da rezultate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Te sfatuiesc sa continui. Iti recomand o carte foarte buna scrisa de medici: http://www.viatasisanatate.ro/carte-de-bucate-herghelia
Exact asa cum trebuie sa manance toti oameni -fie ca sunt bolnavi, fie ca sunt sanatosi.

| lizzyluizacristina a răspuns:

Da mai tinel! Va da rezultate stai linistita! dar sa nu mai clachezi! Odata la 2 sapt sau o luna mai poti

| MiaO a răspuns:

Depinde ce fel de regim urmezi. Dar ar fi pacat sa renunti la cele doua saptamani asa ca iti recomand sa treci peste nica ta greseala si sa continui. Cu siguranta ceva rezultate tot vei obtine daca vei avea grija sa nu mai calci stramb.

| Dannadawnn explică (pentru MiaO):

Tin dieta Rina, cea de 90 de zile.

| MiaO a răspuns:

Dieta rina este o dieta destul de dificila, dar cel putin ai o zi in care poti sa mananci dulciuri, pizza si paste. Continua regimul, nu renunta si de fiecare data cand vrei sa renunti gandeste-te ca mai ai putin pana ajungi la ziua cu carbohidrati. Multe diete nu permit aceste alimente.