| onutza98 a întrebat:

Am tinut dieta timp de 3 luni in care am slabit 11kg iar de 5 zile am renuntat la ea pentru ca vin sarbatorile. Am inceput sa mananc normal fara excese dar nici cu masura, cozonac, paine si mancare gatita. Am constata ca dupa 5 zile am cu 4kg in plus. Mi se pare foarte mult. Vreo explicatie? Ce sa fac? Funda:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| BlacK_8915 a răspuns:

Dietele daca nu le urmezi in continuare nu ajuta cu nimic deci poti renunta si apucate de sport

Multa bafta, PACE!

| SkyRainb0w a răspuns:

Eegh. Organismul tău s-a învățat cu mâncare limitata, adică cu dieta. Nu renunti la dieta, asa, dintr-o data. Daca tu crezi ca ai slăbit suficient si vrei sa nu mai continui dieta, începe sa adaugi săptămânal din ce in ce mai multe kcal, pana când ajungi la o limita normanal (gen 1400-1900)kcal, depinde de organismul tău. Baftaaa:X