| Dragonasu47 a întrebat:

Am tras lipici pe nas [glumesc] dar acum mi-a cazut pe unghie, si sub unghie mai ales. Mi-am taiat unghia ( ca era cam mare O. o ) dar acum ma ustura sub unghie si cred ca s-a infectat sau ceva. ( lipici numai e... sau cel putin asa cred ) Daca infing degetul intr-o sticla de acetona imi trece?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Vargau97 a răspuns:

Nu este nimic ingrijorator; mai mult ca sigur ti-ai taiat din piele... adica derma; si ai ajuns la epiderma si mereu cand patesti asa te ustura va trece dupa un timp destul de scurt poate 2-3 maxim 4 zile