| anastasia907 a întrebat:

Am un chanice pitic, care m-a muscat si mi a provocat o rana la deget, care este riscul sa aibe rabie, are toate vaccinele

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu care e riscul dar pentru linistea ta, du-te si fa o mica injectie ca nu cade cerul pe pamant. Sa fii linistita.

| WarriorCat a răspuns:

Dacă are toate vaccinurile, ești OK. Dar ca să te liniștești, faci un vaccin.

| FataTimida a răspuns:

Daca are toate vaccinele facute nu ai nimic deoarece unele dintre ele sunt facut special pentru rabie si celelalte boli happy