| Tsukuyomi6 a întrebat:

Am un cheag de sange in zona anusului este ca o umflatura am fost la doctor m-a operat, am stat o zi si mi-am dat jos bandajul sa il schimb si umflatura este tot acolo poate fi ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| marina28 a răspuns:

Pai cand te-a operat nu ti-a zis ce este cu acel cheag si de ce este acolo? Probabil e vorba de hemoroizi, altceva nu stiu ce ar putea fi. Dar chill, daca era ceva grav ti-ar fi spus medicul. Oricum ar fi mai indicat sa mergi la un control.

| OoBunnyoO a răspuns:

Uneori este posibil ca umflatura sa ramana in urma operatiei. Asta pentru ca se aduna sange acolo pentru a vindeca rana. Daca nu iti trece dupa ce rana se va vindeca complet, atunci este cazul sa mergi din nou la doctor.