| zahy a întrebat:

Am urechea stanga infundata si ma doare ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BeHappyOriceArFi a răspuns:

Am patit si eu asta la piscina, vreo 2 saptamani nu am auzit bine cu urechea care o aveam infundata,bininteles ca pe parcurs sa mai desfundat,tio fi intrat multa apa pe acea ureche si e posibil sa iti fi ramas apa undeva mai departe decat trebuie,dar stai linistit incearca sa stai cu capul aplecat pe parte stanga si bate cu palma peste urechea dreapta, pana la urma iti va iesi, daca nu mergi la un medic, poate sa fie altceva, mai grav!

7 răspunsuri:
| zahy explică:

Ori cum probabil este apa pentru ca aud cand apas langa ureche un aer si e ceva acolo apa probabil se simte ceva si se aude si un aer

| BeHappyOriceArFi a răspuns:

Pai sa vedem, tio fi intrat apa in ureche in caz de ai fost la piscina sau undeva, ori te-a tras curentul, ori ti-a intrat vreo urechelnita (Doamne Fereste) sau poate e o durere asa, temporara.

| zahy explică (pentru BeHappyOriceArFi):

Am fost la plaje am sarit de la dig intr-adevar este presiunea hai sa zicem ca e ok durerea dar dc este infundata si nu pot desfunda.

| BeHappyOriceArFi a răspuns (pentru zahy):

Am patit si eu asta la piscina, vreo 2 saptamani nu am auzit bine cu urechea care o aveam infundata,bininteles ca pe parcurs sa mai desfundat,tio fi intrat multa apa pe acea ureche si e posibil sa iti fi ramas apa undeva mai departe decat trebuie,dar stai linistit incearca sa stai cu capul aplecat pe parte stanga si bate cu palma peste urechea dreapta, pana la urma iti va iesi, daca nu mergi la un medic, poate sa fie altceva, mai grav!

| pYv a răspuns:

Du-te la doctor si iti v-a spune el ce ai....nimeni de aici nu poate sa iti dea vreun tratament sau ce afectiune ai...ei sunt in stare sa iti zica si sa iti prescrie un tratament nu orice user dupa TPUwinking

| TraficantDeYubire a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat, Doctorul mi-a zis ca am Otita. dar mai bine consulta doctorul de familie. Funda?

| Mihaislb a răspuns:

Exact problema asta am avut'o acum cativa ani si eu tot la mare. Cel mai probabil ti s-a format un 'dop' de ceara in ureche datorita impactului cu apa. nu e ceva grav dar va trece destul de greu asa ca du-te la un spital/clinica la sectia ORL si trebuie sa iti curecte urechea cu niste siringi umplute cu apa calda. Nu doare drloc si e ceva banal, ORL-iștii se confrunta mereu cu problemede acest tip. Sper ca ti'am fost de ajutorhappy

| zahy explică (pentru Mihaislb):

Probabil ca dupa ce am venit de la plaje betisoru de ureche a fost mult mai murdar... nu aveam infundata asta sa intanplat acum seara cand am dormit 2 3 ore... da e asa aiurea as auzi incet cu o ureche big grin