| WeAreSmart a întrebat:

Am varicela a 3-a zi si ma simt extrem de rau, nu pot dormi noaptea si sunt plin de bube si ma maninca. Dati-mi niste sfaturi va rog mult.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sfatul meu este sa te duci la medic.

| WeAreSmart explică (pentru darrio2007):

Am fost

| darrio2007 a răspuns (pentru WeAreSmart):

Si banuiesc ca ti-a dat ceva unguente.

| WeAreSmart explică (pentru darrio2007):

Da si o multime de pastile

| darrio2007 a răspuns (pentru WeAreSmart):

Ar trebui sa iei ce ti-a recomandat.Nu vor trece imediat dar asta e.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Din păcate, SINGURA metodă de a ameliora mâncărimile respective este să ungi bubiţele cu mixtură mentolată ( chiar şi de 3-5 ori pe zi ) - aşa cum îţi explicam în răspunsul pe care ţi l-am dat la întrebarea anterioară.

Toate cele bune şi multă sănătate.

| korenix a răspuns:

Sfaturi despre ce?
Nu te mai scarpina! Altceva nu ai ce sa faci.
Si daca te mananca incearca sa te gandesti la altceva (ceva ce iti place tie).

| Lorena1814 a răspuns:

Sfatul meu este sa iti cumperi pudra de talc si vei scapa de mancarimi