| RalucaRus a întrebat:

Am vizionat un film numit " Uninvited " din 2009.
Toata povestea s-a desfasurat in mintea actritei principale.
Stiti cumva cum se numeste acest fenomen? De ce sufera?
Mi se pare destul de interesant cum se desfasoara acest fenomen.
Sunt persoane care amplifica lucrurile in mintea lor din cauza fricii, altii pur si simplu sufera de sindromul minciunii, altii au o imaginatie prea bogata, iar altii intr-adevar sufera de o boala psihica.
Voi ce credeti?
Cum interpretati un eveniment petrecut in mintea unei persoane?
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| ivanhoe a răspuns:

Te complici. Gandesti prea mult sau prea putin, tot gasesti niste dobitoci care iti vor spune sa te duci la baie cu gandirea ta cu tot (nu e cazul tau, doamne fereste).