| ChristinaGM a întrebat:

Apendicita poate fi declansata si din cauza efortului sau prea mult mers pe jos?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vorbim de un proces inflamator al pendicului, nu are la bază consumul de semnințe!
Nici efortul fizic sau mersul pe jos nu conduce la această afecțiune care se tratează strict chirurgical.
Pa, pa.

caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
http://www.csid.ro/......t-3825721/
La mine s-a declanzat din cauza efortului la atletism.
O zi buna:)

| cristimihailov a răspuns:

Ar mai merge in targ vorba ca apemdicita este de fapt cauzata de alimentatie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai in cele mai multe cazuri din asta se declansaza, nu cu mitul ca,, din seminte", daca faci mult efort si ridici greutati poti face ernie sau apendicita.

| IonuțȘofronici02 a răspuns:

Da,asa am patit si eu si nu m-am mai putut misca! Deci da, se poate declansa!

| GamerulRoman13579 a răspuns:

Nu. Apendicita se scoate doar atunci când ai mâncat foarte multe semințe sau coji, pentru ca acela este un"sac" care aduna resturile. ( Si mie mi se mi întâmpla sa ma doară acolo jos când merg dar e ok am mers la control si nu are legătură cu mersul )

| GabrielXD354 a răspuns (pentru GamerulRoman13579):

Apendicele*,apendicita este boala in sine!