| anonim_4396 a întrebat:

Aproximativ de 2 saptamani mi se infunda urechea.Eu dorm pe partea dreapta de obicei si mereu mi se infunda urechea si cand ma scol dimineata este rosie urechea si ma doare daca o ating.Si dupa aia cam toata ziua tot imi este infundata urechea.De la ce credeti ca este? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ryuzaki a răspuns:

Cred ca ai un dop de ceara blocat in ureche. Poti sa-l scoti cu o seringa(fara ac), pompand apa pana iese.Sau poti merge la ORL si se ocupa ei.

2 răspunsuri:
| Michelle_5585 a răspuns:

Eu nu dorm pe mana.

| Chocolattex3 a răspuns:

AAaaaa.si mie mi se intampla asa cand dorm pe mana adica cand se mai intampla sa stau cu mana la ureche peste gaura cand dorm (ma refer cand ma culc pana de dimineata)