| curiozitati a întrebat:

Aproximativ,la ce pret se ridica un aparat dentar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Aparatul dentar simplu care se poate da jos cand doresti si dureaza cativa ani pana sa faca dintii drepti este intre 400-700 lei (depinde de cat de grava este ordinea danturii).
Iar cel care se tine 1 an maxim 2, care nu se poate da jos e la 1.000 de euro.
Succes!

| Miuriel a răspuns:

Buna.
Aparatul dentar mobil se incadreaza intre 300-800 de lei.Depinde de calitate.
Aparatul dentar fix(nu se poate da jos) costa intre 1700-3000 de lei.
Eu iti recomand aparatul dentar fix pentru ca intr-un timp foarte scurt iti aduce dintii la o forma de vis.O sa ai un zambet foarte frumos.
Sper ca ti-am fost de ajutor!

| Sab1nX a răspuns:

Per total peste 10 milioane:
300RON-aparatul
100RON-programarea odata la 2 luni
Trebuie sa il porti cam 2-3-4 ani in functie de cat de grava este problema pe care o ai. Sper ca am ajutat.

| MariRoxy a răspuns:

Pai eu mi-am pus azi un aparat dentar fix si sus si jos si fiecare costa 12 milioane, deci 24 in total!

| Dianaaa94 a răspuns:

Imi pun eu maine, doar sus cu 300 de euro