Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2759306intrebari
Ultimele intrebari
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
21 Sep
SATI 328.606AFISARI
163.188VIZITE
142.797V. UNICI
15 Octombrie 2010
alexalex_4797 intreaba:

Are ceva daca iau pastile"usoare"(paracetamol, algocalmin) si beau alcool? Raspuns urgent pls

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
Atentie! Problemele de natura medicala sunt probleme serioase care necesita asistenta/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativa si in nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare va recomandam sa apelati la personal medical specializat atat pentru diagnosticare, cat si pentru tratament.
  • 9 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 15 Octombrie 2010 14:54
    Ady00pk a răspuns:
    Da! Are! nu mai lua pentru ca o sa ai probleme cu inima! eu luam niste antibiotice pentru ca aveam o infectie la masea si s-a nimerit sa fie ziua unui prietenbig grin si am baut de m-am rupt laughing mi-a zis mama ca puteam sa intru in spital! Si din cate stiu eu nu isi vor mai face efectul pastilele daca bei! dar de ce bei?straight face doar nu in fiecare zi e sarbatoare nu? stii cum se numesc oamenii de beau in fiecare zi sau 1 data la 2 zile? se numesc "alcoolisti" big grin nu spun ca tu esti, nu te cunoscbig grin baftabig grin
  • 15 Octombrie 2010 17:11
    DeeaLove08 a răspuns:
    Daca nu iei antibiotic n u are nimic, doar ca nu isi fac efctul si nu trebuie sa consumi alcool in exces
  • 15 Octombrie 2010 14:42
    MysticWayz a răspuns:
    Stiu ca nu e bine sa combini pastile de nici un fel cu alcool
    Cu nurofenul nu e prea mare treaba. Eu una stiam de 24 h de interval necesar de la ultima pastila luata pana la a consuma alcool.Riscurile nerespectarii pauzei asteia e, in cazul de fata, sa devii un pic "high". E mai urata treaba la antibiotice, pentru ca depinde de la organism la organism.
  • Raspuns utilizator suspendat
  • 15 Octombrie 2010 14:39
    Marcela a răspuns:
    Nu are nimic doar ca nu isi fac efectul = leai luat degeaba tongue
  • 15 Octombrie 2010 14:47
    rahelyta a răspuns:
    Deci:normal mecicamentele cu alclolul nu se inteleg dar mai e si faza aia :ce cantitate adica ai luat un alvocalmin si bei un pahar de bere sigur nu o sa mori intelegi? ma bucurtongue
  • 16 Octombrie 2010 22:11
    d3utzsa a răspuns:
    Atata timp cat nu este antibiotic
    eu cred ca nu are nimichee hee

dar nici sa abuzezi de alcoollaughing
  • 15 Octombrie 2010 14:53
    LoLLyPoP_2261 a răspuns:
    Nu din cate stiu eu nu are nimic happy
    Dar sa nu iei antibiotice
  • 22 Ianuarie 2011 20:59
    Raspuns anonim:
    Da are! daca combini alcoolu spirtos cu paracetamol sau algocalmin!