| alexandracosmin a întrebat:

As dori sa imi mai inchid parul.Am auzit ca e buna cafea, e adevarat? Si cat timp ar trebui sa stau dupa ce ma spal cu cafea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Canalaş_Criss_1996 a răspuns:

Depinde ce culoare esti acuma,daca vrei sa te vopsesti natural da, este buna cafeaua insa poti sa te faci o culoare mai deschisa putin cu infuzie din frunze de nuci! Cu amandoua vei proceda asa: o fierbi(cafeaua) infuzia de frunze pui apa la fiert impreuna cu frunzele si lasi pana se coloreaza apa, lasi la racit sa iti te arzi si iti tii capul deasupra unui lighian si rogi pe cineva sa iti toarne in cap, dupa care iar iei din lighian si pui in oala si torni din nou, faci acest procedeu de 3-4 ori dupa care cand ai tornat ultima data stai cu cafeaua pe par 20 de minute dupa care clatesti! Cu cat te faci mai des cu atat se inchide mai mult! Succes!

3 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Cel mai bine e sa ramai asa parul cu culoarea naturala, nu mai vopsi cu vopsele de alte culori ca sint cancerigene! Fii multumita cu ce ti-a dat bunul Dumnezeu cu culoarea naturala a parului tau!

| CristinaSNC a răspuns:

De ce nu te vopsesti? Daca nu exagrezi cu asta parul nu are de suferit. Daca alegi o marca buna de vopsea si cu ceva uleiuri pentru par, parul tau va arata mult mai sanatos. happy

| Rs_Robert_1994 a răspuns:

Nu stiu sunt baiat dar daca cauti pe google poate gasesti :/ Srry.