| luizatgv21 a întrebat:

As dori sa stiu daca o persoana de sex masculin care sufera de 12 ani de epilepsie si care urmeaza un tratament cu depakine ii poate afecta si nu mai poate avea copii.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Epilepsia poate fi ereditara, in rest, si nu numai, numai un medic de specialitate te poate lamuri.

| ionupo a răspuns:

Ai mai jos un site cu informatii despre Epilepsie.

http://www.topmedica.ro/blog/category/epilepsie/.

Poti pune intrebari chiar pe site iar medicul iti va raspunde in scurt timp. Succes :)