| Claudia_Elena_Patrunjel_1991 a întrebat:

As dori sa stiu daca sunt persoane cu epilepsie care au avut interventii cu electroni pe creier sau cunoasteti persoane...e foarte important?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| OrangeFga a răspuns:

Cunosc o prietena foarte buna,are epilepsie. Insa e o persoana foarte de treaba, daca nu mi-ar fi spus eu nu mi-as fi putut da seama.
A avut in trecut cateva crize, insa a mers la medic si acum ia medicamente.
De cand ia medicamente nu mai are probleme, totul este in regula.
Probabil ca, ceea ce spui tu este folosit in situatii extrem de grave.
Mai cunosc pe cineva, era tatal a 2 copii, intr-o noapte a facut o criza de epilepsie, toata familia a tras o sperietura zdravana, nu stiau cum sa reactioneze. Dupa 2 luni, toata familia s-a mutat si si-au lasat tatal singur, chiar si in prezent e la fel.