Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2608433intrebari
Ultimele intrebari
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
16 Apr
SATI 364.296AFISARI
165.617VIZITE
132.039V. UNICI
16 Iunie 2010
Anonim intreaba:

As vrea sa fiu anorexica... Nu vreau sa mai fiu grasa crying! Ce sa fac ca sa fiu anorexica? confused

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
Atentie! Problemele de natura medicala sunt probleme serioase care necesita asistenta/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativa si in nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare va recomandam sa apelati la personal medical specializat atat pentru diagnosticare, cat si pentru tratament.
  • Raspuns castigator
    16 Iunie 2010 19:18
    Firefly a răspuns:

Dar creier vrei sa ai? vrei sa faci un efort, sa iti pui neuronii la treaba?
    Cum poti sa afirmi asa ceva?! Anorexia este in primul rand o boale psihica.
    ANOREXÍE s. f. pierdere a poftei de mâncare; inapetență. ♦ ~ mintală = repulsie față de alimente, însoțită de pierderea totală a poftei de mâncare. (< fr. anorexie, gr. anorexia)
    Vrei sa arati asa: http://ehgazette.blogs.brynmawr.edu/files/2010/01/anorexia1206lindsay-lohan.jpg sau http://www.ibeatana.edwinvalencia.com/photos/anorexia6.jpg?
    /:)Gandeste si tu putin, inainte sa faci afirmatii de genul asta.Nu mai vrei sa fii grasa? Atunci slabeste sanatos! In loc sa stai sa iti plangi de mila in fata calculatorului, fa sport!
    Citeste cu atentie:
    http://www.elady.ro/articole/Regim-si-Diete/Anorexia.html
    http://www.newz.ro/stire/103932/povestea-unei-anorexice-mancam-o-punga-de-chipsuri-in-2-saptamani.html
    Si gandeste inainte sa deschizi gura!

• 39 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • |< <
    1 - 29 (din 37)
    > >|
  • 16 Iunie 2010 19:00
    Elianna a răspuns:
    Tu nu sti ce spui! Cum sa-ti doresti sa fi anorexica, cand anorexia este o boala? Asta pentru ca esti emo?
    http://ro.wikipedia.org/wiki/Anorexie_nervoas%C4%83
  • 16 Iunie 2010 20:48
    Elianna a răspuns:
    @Derye : Am facut referire la emo din cauza username-ului! Sa inteleg ca am jignit adevaratii emo? Si am mai vazut ca sunteti prieteni!
  • 16 Iunie 2010 19:18
    Ioandelasal a răspuns:
    Nu sari din lac in put, e cu mult mai rau!
  • 16 Iunie 2010 19:46
    Derye a răspuns:
    @Elianna: nu o lua cu emo, ca nu e. E doar alt wannabe emo, care a luat stilul si se bate cu caramida in piept ca e emo.

@Andreea: cred ca ti s-a zis gresit. Anorexic nu inseamna slab. Anorexic inseamna bolnav, mai bine cauta pe gugal inainte sa intrebi.
    12 Septembrie 2012 21:23
    AdeElLl a răspuns (pentru Derye):
    Google desteptule!
    - Ascunde conversatia (1 răspuns)
  • 16 Iunie 2010 23:22
    smaranditza a răspuns:
    Fereasca Dumnezeu!
    anorexia este o boala extrem de grava cae poate duce la moarte(in chinuri, nu oricum!); dar ce inseamna la tine grasa?
    fii cuminte! pup
  • 8 August 2011 15:03
    Biby a răspuns:
    Moarte fericita!happy
  • 16 Iunie 2010 19:02
    dot a răspuns:
    Anorexia este o tulburare psihica. Tot ceea ce trebuie sa faci e sa NU devi anorexica...

p. s. poate duce la moarte!
  • 11 Septembrie 2010 15:36
    Etiquette a răspuns:
    Cum sa vrei asa ceva?:O.
    Dmn. Tipa anonima nu e schelet ambulant este slaba...Si faci o mare confuzie intre a fii anorexica si a fii slabautawinking laughing
    Eu am 1. 65 si 40 kg si vreaaau sa ma ingras...sad
  • 26 Iunie 2011 21:48
    blueberry05 a răspuns:
    Buna DeEa,sa stii ca nu conteaza ce zic altii daca tu iti doresti sa slabesti si sa fii mai increzatoare, fa ceea ce crezi tu ca este mai bine.Toti ceilalti vorbiti '' dati sfaturi'' insa nu stiti cat de greu este sa nu poti sa iesi din casa pentru ca te intrebi cu ce o sa te imbraci sau te intrebi daca iarasi o sa se uite lumea ciudat la tine. Daca vrei sa faci ceva pentru tine i-a atitudine si fa ceea ce iti propui, nu te lasa influentata de altii.>big grin
  • 22 Decembrie 2010 12:15
    Gabiiiiiiiiiiiii a răspuns:
    Eu pot sa zic ca sunt.Nu prea am pofta de mancare si sunt slaba.crying incerc sa fiu mai grasa putin adica nu celulita sa se depuna si nu reusesc.Gandeste-te am 13 ani in clasa 7 si am 36 kg.Incerc sa fac sa se depune si nu reusesc. Mie unde mi se depune est in zona burtii. Si arat ciudat.
  • 16 Iunie 2010 19:13
    Symona a răspuns:
    Mda...nu poti deveni anorexica asa, ca vrei.

Y am avut probleme si crede-ma nu vrei sa fi anorexica...

• 16 Iunie 2010 18:57
    gheorghita a răspuns:
    Lasa-te de dulciuri paine sucuri si fa un pic de sport si vei reusi! Crede-ma nu e imposibil! Vei ajunge la greutatea dorita si iti va placea ce vei vedea in oglinda!
  • 16 Iunie 2010 19:06
    EmpireStateOfMind a răspuns:
    Cum poti sa iti doriesti sa fi anorexica? adica sa fi bolnava practic? mai bine ti-ai pune in gand sa slabesti nu sa fi anorexica.renunta la mancarea fast-food, dulciuri, sucuri si fa ceva sport si o sa vezi rezultate multumitoare FARA a deveni anorexica.
  • 5 Martie 2011 20:01
    Rain_1754 a răspuns:
    Anorexia nu e cea mai buna solutie Deea, iti spun eu, ca sunt de vreo 3 ani si e destul de urat si greu. Esti mai tot timpul suparata, nu mananci mai nimic, ametesti, nu prea poti dormi noaptea, etc. Totusi slabesti... intr-un fel sau altul, dar slabesti. Chestia cea mai naspa e sa te "prinda" parintii. Ai mei si-au dat seama si m-au obligat sa mananc. Si m-am ingrasat si acum o sa revin iar cu Ana. Nu prea mai au ce-mi spune. Peste ceva timp voi implini 18 ani, ma voi muta singura intr-o garsoniera si nimeni nu va avea grija mea. :)

http://fantezie-proana.blogspot.com
  • 28 Mai 2011 10:06
    mykydutza001 a răspuns:
    Si eu vreau sa slabesc urgent...de 3 zile am renuntat la mancarehappymananc doar 1 salata pe zi si poate o bucata de carne de pui fiarta si fac foarte mult sportbig grinintr-o luna sper sa salabesc macar 7-8 kg...
  • 19 Octombrie 2010 11:27
    MaiMai13 a răspuns:
    Fa ce fac si euu
    straight face
    1.Mananca putin poate chiar deloc straight face
    - renuntsa la dulciurii si punetii pe farfuriee mancarea kre nu`ti plake
    tongue
    astfel nu o vei manca

2. Daca ai crize adika nu te poti controla si incepi sa manancii prea mult deodata straight face[se mai intampla straight face]
    Incearca sa vomiti straight face
    - bagii 2 degete pe gat incet incet pana ti se trage in afara mancarea straight face si poate nu vei vomitha tot insa macar scapi de o parte din calorii straight face
    :X

3. potii sa faci sport thinking nu e si in cazul meu sincer

4. uitate in oglinda si fa comparatsia dintre corpul tau si corpul fetelor frumoase Suplee :X
    iti dai seama ca esti oribila in comparatie cu elestraight face

5. potii scrie un jurnal despre cum te simnti straight face insa nu`ti recomand ca astfel na nu potii scrie absolut tot ce simnti straight face si e si mai naspa daca te prind straight face

6. Zile la parintii ceva in genu " mama nu mie foamestraight face
    sau " nu stiu am mancat la scoala big grin
    orice numai sa nu mananki cu eii
    straight face

cam asteaa
    is regulile
    straight face

straight face

Daca mai vrei sa mai vbim despre asta
    [eu sunt pro ana si`mi plac unele fete anorexice pot slabii sueprfain :X]

add me.girl2all
    Raspuns utilizator suspendat
  • 11 Decembrie 2012 15:30
    AnyAnA99 a răspuns:
    Cum poti sa spui asa ceva? Mai bine grasalaughing).Eu una sunt extrem de slaba(nu pentru ca nu mananc, ci pentru ca nu se pune mancarea pe mine)si multa lume rade de mine.Asa ca zi mersi ca esti "grasuta"
  • 8 Ianuarie 2011 16:07
    AlyLoveYou a răspuns:
    Inceraca vreo 30 de zile sa nu mananci aproape deloc si vei devenii...sunt de partea ta
  • 23 Mai 2011 22:34
    createing a răspuns:
    Ai incercat macar sa iei vreo masura? si eu sunt gras dar nu f. am avut anul trecut 89 kg:O. Acum am slabit prin jogging, merg la sala si inot de 15 ori pe saptamana:X:angrycateodata)
  • 11 Aprilie 2012 19:26
    RoxAnneLove a răspuns:
    Heii... ce ai facut. ai slabit?
  • 16 Iunie 2010 19:27
    Raspuns anonim:
    Hello!
    Anorexica are doua sensuri

si de grasa si de slaba

Nu poti sa iti doresti sa ai o boala.thinking

Adica pur si simplu poti sa slabesti.
    Nu te juca cu viata ta.sad
  • 28 Iunie 2010 14:14
    Raspuns anonim:
    Anorexia este intr-adevar o boala dar pe mine m-a ajutata foarte mult deoarece nu mancam nimic si faceam mult sport, ajunsesem sa pierd in fiecare zi cate un kg.in 20 de zile am slabit 20 de kg., chiar imi place sa fiu anorexica chit ca imi pun sanatatea in pericol. da nu conteaza, imi place sa fac si mult sport si ca nu mananc. am rezultate foarte vizibile, incearca sa te gandesti ca mancarea nu exista si poti trai doar cu aer si distractii, vei uita de mancare si vei avea mai multa incredere in tine... celelalta comentarii sunt egale cu zero deoarece ei nu au exerimentat sa vada cum e ...pe cand eu ti-o spun din propria experienta incearca macar o saptamana stricta si vei vedea a am dreptate, ce te costa sa incerci cateva zile? Hai ca o sa fie bine fa exact cum am spus.
  • 7 Iulie 2010 13:57
    Raspuns anonim:
    Pentru anonim happy
    foarte destept/desteapta esti astfet incat sa o incurajezi sa fie anorexica.
    Pentru DeEa; sport si dietawinking nu foamea. Ca dupa ce ajungi in perfuzii o sa-ti doresti sa nu fi pus intrebarea asta.
  • 12 Iulie 2010 15:31
    Raspuns anonim:
    Un sfat very good fiti anorexici, slabind cat mai mult eu am dat acel raspuns anonim cu slabitul de 20 de kg. in 20 de zile, hai ca sunteti toti niste fraieri va temeti de nimic da corpul poate rezista fara mancare3 saptamani si 5 zile fara apa nu mancati si nu beti apa timp de 5 zile, iar dupa aceea beti cate putin cu lamaie, baaaa nu fiti proaste/prosti ca slabiti, no si nu inteleg ce va costa sa incercati o scurta perioada chiar daca intrati in spital, ok, da nu e cazul faceti sport, ganditi-va ca mancarea nu exista si voi astia ''desteptii'' nu mai dati sfaturi care nu le-ati experimentat eu am 1. 65cm. si 38 de kg. am incercat ceea ce am spus mai sus si am inceput sa slabesc de la 55kg. baietii imi spun ca sunt un diamant de fata mai ales ca sunt bruneta, ochi albastri, bronzata si sexy spun ca fete mai rar exista ca mine, fetelor slabitul te face sexy nu grasimea oricum pot avea la picioare orice mascul vreau.Pa ratailor care nu ascultati sfatul meu
    2 Decembrie 2011 19:58
    Marissella a răspuns (pentru anonim_4396):
    Vreau id-ul tau, mi-l dai te rog? As vrea sa-mi dai mai multe detalii laughing please!
  • 20 Iulie 2010 11:46
    Raspuns anonim:
    Toti frustratii se gasesc sa-si dea cu parerea...rolling on the floor
  • 16 August 2010 13:04
    Raspuns anonim:
    Frate nu gandesti ai 38 kg banuiesc ca esti schelet ambulant
  • 30 Decembrie 2010 15:57
    Raspuns anonim:
    Deci vrei sa fi anorexica dorinta ti se va implini totul depinde de tine tu alegi cum vrei sa fi. ANONIMA care ti-a trimis chestia cu 20 de kg. in 20 de zile are perfecta dreptate si eu am facut ceva de genul si a dat rezultate, pai incearca si tu sa renunti la tot gandindu-te cum vei arata super slaba si frumoasa exact ca un fotomodel.Numai asculta fraierele care spun tot felul de bazaconi. Ce crezi ca fotomodelelle mananca cum zic astea. logic ca nu ele se hranesc din cand in cand cu salate vegetariene si nu patesc nimic crezi ca tu o sa patesti ceva/? macar ia si tu exemplul asta de a renunta la mancare cateva saptamani si o sa vezi ce anorexica o sa devi de o sa urasti orice fel de mancare. vrei sa fi anorexica? poftim reteta infometarii.
  • 24 Ianuarie 2011 10:40
    Raspuns anonim:
    Mai poti sa ai o singura masa pe zi eu in 2 saptamani am slabit 10 kg mancand doar la pranz fara dulciuri si sport zilnic dar dc sa devi anorexica?straight face
  • 11 Februarie 2011 14:27
    Raspuns anonim:
    Ptr alea cu raspunsurile anonime. nu o incurajati sa se ia dupa niste proaste ca voi. sunteti bolnave cu capu tuu. cum sa nu manaci atatea zile? pur si simplu nu rezisti. si faza cu doar o masa pe zi. trebuie sa ai 3 mese pe zi. micul dejun nu trebuie sarit. sau 4-5 mese pe zi cu portii de mancare mici.
  • |< <
    1 - 29 (din 37)
    > >|