| mady16 a întrebat:

As vrea sa slabesc si eu dar nu stiu ce sa mananc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| tzushk a răspuns:

Nu prea conteaza ce mananci, ci cat mananci, dar nici sa nu te infometezi. Incearca sa mananci pana te simti satula si nu pana simti ca nu ma poti manca. Incearca sa nu sari peste micul dejun, pentru ca este foarte important, si pe cat posibil sa nu mananci dupa ora 6-7. Daca pe timpul zilei sau chiar si seara simti nevoia de a manca, incearca sa mananci niste fructe, chiar si sub forma de compot. Renunta la sucuri acidulate sau "naturale" pentru ca nu sunt bune si la chipsuri si la rontaieli de genul. Cel mai bine e sa bei apa plata si mananci fructe cand ti-e pofta de "ceva bun". Eu am urmat sfatul acesta pe care l-am primit de la un prieten si sa stii ca am slabit in 2 luni 10 kilograme. Din iunie beau numai apa plata si ma simt mult mai bine, iar cand am baut un "suc natural" mi s-a facut rau si ma durea stomacul de la el. Nu e foarte greu. Totul e sa nu tii cura pentru ca dua aceea te ingrasi la loc si foarte putini sunt cei care pot tine regimul toata viata.

30 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Buna, parerea mea este ca trebuie sa mergi la nutritionist sa-ti dea o dieta specifica organismului tau, incearca sa eviti pe cit posibil fainoasele, painea in primul rand si dulciurile, incearca sa consumi cit mai multe lichide.Bafta.

| gfdessjtyrd76 a răspuns:

Daca vrei sa slabesti foarte importat este sportul, seara dupa mancare cel putin o jumatate de ora si seara sa incarci sa eviti mancarurile prajite cu ulei, incearca mancarurile fierte.ai grija mare dupa ce slabestisa nu te ingrasi inapoi cum se intampla in 90% din cazuri. SPORTUL face minuni crede-ma.eu mananc normal seara dar dupa fac sport in jur de o ora in fiecare seara si nu am probleme cu greutatea.nu iti sfatuiesc pastile, ceaiuri si alte ...de genu.bafta.Angelica

| AiDuTzA a răspuns:

Buna! Am incercat foarte multe diete, dar nu prea au functionat!crying Va rog ajutati-ma!sad

| tzushk a răspuns:

Am uitat sa-ti scriu k eu am renuntat si la paine, mananc doar daca e absolut necesar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Important este in primul rand sa te iubesti asa cum esti si sa fii iubita... de acolo incepe totul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai incearca sa mananci cat mai sanatos adica mai multe fructe si legume si mai putin carne si altele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rind tine minte :dimineata maninka kit inkape in tine, amiaza staruieet sa maninci supa din legume sau ceva de genul asta, nici intr-un caz prajit si seara dupa orele 8 nu minka nimic!, poate un ceai in caz ca nu mai rezisti! Bafta eu am slabit prin aceasta metoda!, aveam 40 KG iar akoom am 37 din luna iunie respect acest program!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, as vrea sa slabesc dar nu stiu cum sa fc asta? Ce sa mananc, ce sa beau, ca sa slabesc intr-o luna de zile mam ingrasat 3 sau 5 kg. CE SA FAC?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am slabit 5 kg intr-o luna. Nu mancam dp ora 18:00 mancam multe legume max 1 felie de paine pe zi. Nu lactate paste fainoase in niciun caz... odata la 2 saptamana jumate de pizza. Si in fiecare seara mergeam cam o ora la alergat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu eu o dieta:
dimineata:fructe(mere, portocale, mandarine etc. dar nu manca banane)
pranz:fructe
pe la ora 16:00-17:00 iti prepari o supa de legume(pui apa la fiert iar dupa ce fierbe pui putina vegeta(pentru culoare si gust nu exagera), dupa care pui legume morcovi telina rosii fasole brocoli etc...
si cel mai important bea multa apa o sa vezi ca o sa slabesti.
dar ai grija dupa ce ajungi la greutatea dorita ce mananci nu mai manca dupa 18:00 succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mananca ce e mai sanatos:fructe, legume.salata de legume fara ulei daca vrei cu ulei pune de masline.Incearca mancarurile fierte nu prajite in ulei.Si sa bei apa destul de multa pe zi! Alearga cel putin 30 de minute pe zi.Succes! La mine a functionat si la alte prietene de-a le mele!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.Ma numesc Claudia si am 12 ani.As vrea sa slabesc pentru ca am 57 kgcrying. Va rog un sfat si pentru mine. Ce sa fac.Am incercat dieta dar nu a mers am renuntat pentru ca aveam dureri de burta.Acum sunt iar la dieta dar nu stiu cum sa rezist.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 1, 81 si 70 de kg, practic culturismul, cand m.am apucat aveam in jur de 60 de kg ( acum 1 an) sunt multumit de mine dar totusi daca o saptamana. cel mult o luna nu fc nimic ma ingrash cel putin 5 kg, nu-s ce sa fc, am un metabolism ft prost

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

EU AM SLABIT 10 kg intr-o luna
am mancat numai legume fructe
salate fara ulei sau sare
iaurt natural si lapte ladorna cu 1, 5 % grasime
mai aveam zile in care mancam si putin carne de pui f putin pentru ca imi era raustraight face
spor la trebuie!love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar cati ani ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa slabesti

1)Bei foarte multa apa macar 2L de apa sa-ti elimine grasimile
2)Manci dimineata, la amiaza, si manci putin seara pe la 6 cel mult
3)Sa faci sport. dar cel mai bine e sa fugi seara macar 2-3 KM. happy eu intr-o saptamana am slabit 5 KG! si fug de o luna si am slabit 11 kghappy BAFTAhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu de maine o sa incep sa nu mai mananc nimic dupa orele 14:00 pana o sa ajung la greutatea dorita...revin dupa cateva luni sa va spun cum sunt...bafta tuturor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Auzi ia si tu dimineata 2 cesti de leapte si bea apoi lasa sa treaca 1 ora si mananca fructe, si seara o supa de galuste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mananca putyna paine, si nici o data nu amesteca carnea cu cartofi ori kartofi ori carne si mai indicat ar fi carne fiarta :X:X:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fructe si legume mult sport

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa nu mananci dulciuri cipsuri si sa nu mai mananci nimic dupa ora6 si da o tura de alergat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu am mai mancat prajeli, fara paine sau mezeluri, fara cartofi fara orez fara paste mult peste si carne de pui la cuptor iar la desert mancam fructe sau biscuiti dietetici dar am facut mult sport si intr-o luna am slabit 6 kg fara sa ma infometez dat nu am tinut chiar strict am mai scapat si un ou prajut pe acolo laughing) succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa manci in aia mea niste orez...asa slabesti:bd

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa zlabes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ca si u vreau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mananca multe fructe si legume functioneaza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sti kashi

| Jokeru_6614 a răspuns:

Nici eu
vr sa slabes