| bLiZzLiKe a întrebat:

As vrea sa stiu daca Lentilele de Contact sunt periculoase pentru ochi!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| wildangel77 a răspuns:

Da sunt perikuloase si inca foarte mult,nu in toate cazurile dar cel mai bine este sa te pazesti de orice perikol,te-as sfatui sa nu incepi sa porti lentile de contact deoarece daca bacteriile din apa se llipesc de lentila si apoi o pui pe ochi iti poate provoca mari neplaceri, poate chiar si pierderea vederii, cel mai bine este sa porti niste ochelari draguti ce te prind la fatawinkingsuccese!:*

1 răspuns:
| Ruddy_2272 a răspuns:

Da.Trebuie sa faci un control la oftalmolog inainte, nu oricine are voi sa poarte lentile de contact.Trebuie sa ai o igiena fffbuna (daca nu te spleli f bine pe maini cand umbli cu lentilele poti face conjunctivita...). Trebuie sa-ti pui lacrimi artificiale pentru ca se usuca ochii si de aici alte probleme.Eu am purtat timp scurt. Daca respecti toate astea e relativ ok. Dar in timp pot aparea probleme.