| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa va pun o intrebare, poate putin mai ciudata, dar o voi face fara ocolisuri. Sa spunem ca cineva are sindromul Cotard si are cosmaruri in fiecare noapte. Este posibil sa scape de el?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 0rlando a răspuns:

Destul de greu... se tratează cu antidepresive sau cu terapie electroconvulsivă.

1 răspuns:
| NarcisNrC a răspuns:

Eu stiu despre acest sindrom ( Cotard ) ca se mai numeste,, Boala care te face sa crezi ca esti mort,, uite toate informatile despre acest sindrom http://www.descopera.ro/......esti-mort. funda?