| ciocio1993 a întrebat:

Aseara am avut temperaturatura sa zic asa ceva maricica ca toata noaptea nu m-am firchinit, de dimineata m-am trezit cu o durere groazncia de oase special spatele in partea de jos la muschi spatelui, dar azi am observat niste basicute mici nu foarte multe cu substanta incolora,cateva pe maini cateva pe burta, si doua pe penis. oare sa fie bubat? ( precizez ca in ziua de vineri am stat undeva sus la munca cu spatele gol si a batut vantu grav, imi curge si nasul ) (Sa nu ma trimiteti la medic, ca aici in zona care sunt nu am medic, nu sunt in Romania) precizez ca acum ma simt ok, nu mai ma doare asa rau spatele si nu mai am temperatura! mersi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| lBroken69 a răspuns:

Ai răcit. Posibil să ai varicelă, rujeolă, dacă nu ai mai avut.
Bea nişte ceai de muşeţel, ia-ţi şosete în casă şi ceva în spate.

| ciocio1993 explică (pentru lBroken69):

Da,ma dor si muschi la spate, si gambele muschii, temperatura numai am etc. am avut bubat am cativa ani 2, 3 sa zic. beau ceaiuri, dar aici nu am de musetel cred, o sa ma duc la magazinu de romani sa cumpar...

| lBroken69 a răspuns (pentru ciocio1993):

Unde te afli mai exact? Şi eu îţi spun, să găseşi un doctor, pentru că nu poţi sta în starea asta.Trebuie să te asculte la plămâni cu stetoscopul, şi multe altele.Adică să îţi facă un control. Încearcă să dai de un doctor.

| ciocio1993 explică (pentru lBroken69):

Sunt in Anglia, si nu am timp acum, sa ma duc la doctor sa ma inscriu etc... sper sa fie doar o raceala