| Crysa91 a întrebat:

Aseara am folosit foarfeca cam 1 ora jumate, am taiat niste hartii cu ea. Imi amortise degetul mare si am crezut ca-mi trece dar de aseara si pana acum tot il simt amortit pe partea unde am tinut foarfeca. Am masat usor zona dar nu-mi trece.De ce persista atat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat doar ca eu am taiat ceva cu cutitul si apoi imi amortise degetul
Stai linistita, lasa-l asa, o sa-ti treaca Si eu m-am speriat cand am vazut ca degetul meu tot amortit era dar dupa o zi a inceput sa nu mai fie asa amortit, si seara aproape deloc si apoi cand m-am trezit dimineata era normal si nu mai era amortit...
Deci, sfatul meu e sa il lasi ca isi va reveni singur
Sper ca te-am ajutat!
FUNDA?winking

2 răspunsuri:
| anastasyacats a răspuns:

Poti sa te dai cu crema sau sa il pusti, stiu ca pare ciudat dar si mie mi s-a intamplat la fel si folosind acest lucru, mi-a trecut, bafta, daca inrautateste lucrurile ceea ce e posibil 9% imi pare rau, si incearca crema mentolata pe deget, gasesti la farmacie

| DrutaAna a răspuns:

Eu mam taeat foarfeca asta iarna și nu ne mai trecut nio ramas semn rosu cu ce sa dau sa videcam pelea de semn roso