| RoxAnana a întrebat:

Aseara am inghitit un os de peste si am incercat si cu paine si cu apa si suc si am si mancat etc... apoi am facut o gargara si mi-a trecut nu mai ma durea. Acum insa ma doare si mai tare dar e ca o durere in gat simpla nu e din cauza osului.(sau cel putin asa cred ca nu mai ma inteapa).ce remedii naturiste stiti ca sa imi treaca? fara pastile,,,

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Locul unde a fost osul este iritat inflamat si te doare.Acest proces inflamator dureaza cateva zile.Trebuie neaparat gatul tau sa fie vazut de un medic ORL-ist pentru ca se poate infecta.Ai grija de sanatatea ta!

| valentingb a răspuns:

Te-ai zgariat.Se va vindeca. Fa cate un ceai de musetel, e antiseptic, nu se va infecta in felul asta.

| bianca20 a răspuns:

Poti sa astepti cateva zile, nebagand in seama durerea si sa vezi cum te simti, dar e bine sa bei in fiecare seara o cana de ceai de musetel!