| Maier_Calin_1996 a întrebat:

Asi vrea sa imi fac un piercing in limba acasa dar nu am cine sa mi-l faca daca este dispus cineva ( contra cost )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cσcσ a răspuns:

Mai bine mergi la un salon pentru asa ceva.Adica, de ce sa platesti un amator, cand poti plati un profesionist?
Decat sa te trezesti cu probleme, mai bine du-te la salon.
Stiu persoane care si-au facut pierce in limba si au regretat mult, chiar daca li s-a facut de profesionisti, dar tu ca vrei sa-l faci acasa?
Daca nu vrei sa afle parintii, nu le spune.Fa-ti-l si dupa ceva timp vor afla ei, atunci nu au ce sa-ti mai faca.
Apropo, mi se pare foarte tare pierce-ul in limba

2 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Faci o mare greșeală.

| Maier_Calin_1996 explică:

Buna chestia este ca am doar 14 ani si la salon fara aprobarea parintilor este dela 16 ani