| Andreeyutzzu a întrebat:

Astazi am facut caca pe la 11, 11 jumatate dimineata si m-a usturat putin fundul. Apoi restul zilei nu am avut nimic, dar usturimea a revenit acum mai spre seara.CE SA FAAC?! MA USTURA DE MOR! Am incercat sa imi bag putin degetul sa vad daca am ceva ascutit acolo dar nu se pare ca m-am iritat...plz raspuns funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| AndreeaIonela29 a răspuns:

Te-ai iritat foarte sigur.Am și eu copii și i-am crescut ca pe ochii mei din cap.Îți recomand să te faci duș dimineața cânt te trezești apoi să te ungi cu o alifie de corp.Nu utiliza orie cremă de coșuri/bube. Utilizează alifie sau creme de corp. EXCLUS ULEIURILE DE CORP. Te ungi în zona unde te ustură și apoi încearcă să uiți fără să bagi degetul, efectul va avea loc în maxim 2/3 ore. Nu dispera. Totul trece și copii mei au avut fundulețul iritat. Însă le-am făcut așa cum îți zic și au scăpat de usturime. Fără fundă!:X Am vrut doar să te ajut.Și apropo trebuie să faci iar seara duș ungându-te 5 zile la rând. Cele mai bune zile pentru a trece. Uneori efectul se face în maxim2/3 zile.Hai acum noapte bună! Sper că te-am ajutat!