| amy1513 a întrebat:

Astazi am observat niste pete maronii pe chiloti. Ciclul trebuie sa-mi vina peste o saptamana jumatate. Ce pot sa insemne aceste pete?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Inseamna ca o sa iti vina mai repede

| BarBye a răspuns:

Poate ai doar o sangerare.
cel mai bine du-te la control si vezi ce se intampla.

| Antonia981 a răspuns:

Pai acum incepe sa se fixeze o data, sa se regleze ciclul.Nu inseamna neparat ca trebuia sa iti vina peste o saptamana jumate. Poate sa iti vina si mai devreme si mai tarziuwinking.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Este posibil ca menstruaţia să-ţi vină mai repede!

Aceste pete maronii pot reprezenta simptome premenstruale care apar ( cam ) cu 2-3 zile înainte de a veni menstra.

Uneori, mai apar şi în perioada ovulaţiei...
Acum, depinde cât de "corecte" sunt calculele tale : oricum, eşti în una din cele 2 perioade.

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Ori îţi vine probabil unpic mai devreme, mai ales dacă nu ai ciclul foarte regulat, ori asta poate să indice o infecţie care trebuie tratată.
Te duci la medic.
Te pup!

| RazvanRms a răspuns:

Ai facut caca pe tine laughing

| Alle13c a răspuns:

Ca-ti vine mai devreme. Nu mereu o sa-ti vina pe aceeasi datawinking

| 1987543G a răspuns:

Asta te anunta ca trebuie sa iti vina ciclul dupa chestia asta puneti un tampon poate sa iti vie in orice moment! Am patit-o si eu! Fundaa>? :*

| conspiration01 a răspuns:

Poate sa reprezinte si o infectie, daca in urmatoarea luna o sa ai aceeasi problema, e cazul sa mergi la un doctor.