| DiannaDi a întrebat:

Astazi e ziua a 22-a de cand am avut menstruație. Imi vine de regula la 28 de zile, plus minus o zi. Azi dimineata am avut scurgeri maronii minore, exact ca la inceput de ciclu. E problema daca imi vine acum asa repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

No bun si de unde știi ca e fix de la ciclu? Poate e de la vreo infecție sau răceală.

| Noname2128 a răspuns:

Bună, mie mi-a venit după 17 zile după ultima menstruație însă mie înainte de ultima menstruație nu-mi mai venise de 4 luni având dereglări hormonale. Sângele maro este de fapt sângele vechi care nu a fost eliminat o perioada de timp mai lunga, ca în cazul meu. Nu trebuie sa îți faci griji, sunt multe femei cărora le vine menstruația de 2 ori pe luna, nu e ceva ieșit din comun. În cazul meu mi-a venit mai devreme eu neavând o perioada de 4 sau 5 luni menstruație deloc. Acum îmi vine mai des să elimin tot sângele vechi. Eu doar în prima zi am sânge maro și foarte puțin a 2 a zi după care restul zilelor cât or tine ele curge rosu adică normal. O zi faină.

| SataniccBichh a răspuns:

Nu are absolut nimic.