| Rose_2860 a întrebat:

Astazi m-am trezit cu o durere f mare de cap si ma simt slabita. Care ar putea fi cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

Nemancata, nedormita, bonava!

luciana
| luciana a răspuns:

Draga mea, poate sa fie o migerna trecatoare, dar si acesta presiune scazuta din atmosfera. In acest caz poti lua un Algocalmin, sau, poate este ca stai nemancata sau poate pentru ca ai o lipsa de calciu ce la voi fetele este mereu prezenta ( pierdeti calciu in timpul ciclului menstrual ); trebuie (macar) sa bei un ceai cu lamaie multa,- obicei ce ar trebui sa nu il uiti, cu o felie de paine prajita (de ai putea ) sau o cana de lapte cu cereale care sunt cele mai indicate pentru binefacerile sale. Poti lua si paracetamol ( de 3ori/zi ) numai la raceala si daca ai peste 18 ani. De obicei, dupa un ceai cald cu multa lamaie, orice durere cedeaza, ti-o doresc si tie, Lucien.

| gabriela a răspuns:

Astenie de primavara. Trece, fi tare, gandeste pozitiv!

| marsy a răspuns:

Cauza lipsei de somn.stes,oboseala,schimbarea vremii.

| heartgrenade a răspuns:

Cadere de calciu... sau de glicemie... cateodata te mai simti asa si cand esti racit sau ai gripa

| michyy a răspuns:

Raceala se numeste

| imyourdestiny2 a răspuns:

Poate ai baut alcool, ai fumat, etc.
sau nai mancat destul, sau nai dormit...mai multe:_)