| Turbo223 a întrebat:

Astazi tatal meu a dat cu mopul in bucatarie si eu am venit alergand usor in ea si am cazut pe spate.Ideea e ca m-am lovit la acel os "osul sacru" si ma cam doare sad m-am mai lovit anul asta la el deoarece eram la o familie si ei mi-au dat niste sosete mari de mine si m-am urcat pe scari (erau foarte alunecoase) si am alunecat din cauza sosetelor am dat cu spatele de cele 10 trepte si dupa am cazut pe jos (ma lovisem tot la osul sacru, si ma durea cand mergeam si mai ales cand alergam imi era frica sa nu pocneasca sau ceva).Imi trecuse dupa 2 luni de tot acum iar m-am lovit. Cand ma refer osul sacru ma refer la fund,dar putin mai sus, am auzit ca acel os se numeste asa.Credeti ca am patit ceva? Ar trebui sa merg la un doctor? E rau daca ma lovesc acolo?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alle23 a răspuns:

Du-te la medic! Cel mai bine iti face o ecografie (nu stiu cum se numeste mai exact) si vei afla ce ai!
Multa sanatate

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Se numeste osul coccigian. Normal ca este rau daca te lovesti acolo. Ca in oricare loc.

| Luizaaa a răspuns:

Mergi la medic! Poate fi vorba și de o fractura, sănătatea este mai importantă ca toate! Multa sănătate!