| anonim_4396 a întrebat:

Astigmatismul se vindecă? Am -0.25 si -0.5. Cât timp trebuie sa port ochelarii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Afurisenia a răspuns:

Porti ochearii pana se vindeca. Depinde cat este de mare.

1 răspuns:
| zăGhost a răspuns:

Din experienta mea, nu. Dar poate ai mai mult noroc, fiind dioptrii mici.