| Alex5alex a întrebat:

Atenție va rog, cine știe sau imi poate spune un remediu sau ori ce sa rezolv problema acesta cum se poate desfunda trompa lui eustachio sau vindeca sau ori ce sa găsesc un remediu pentru trompa lui eustachio.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Apac a răspuns:

Pentru a desfunda trompa lui Eustachio, trage aer în piept, ține-te cu o mână de nas, iar apoi îcearcă sa expiri pe nas, în timp ce îl ții cu mâna; dacă aerul nu a ieșit pe gură, vei auzi un fel de pocnitură; asta înseamnă că a funcționat, Dacă nu funcționează, mergi la medic.