| ka2 a întrebat:

Ati auzit la cineva sa se fi nascut fara omuletul din gat (lueta)? Am nevoie de cateva informatii.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Nu am auzit, dar probabil medicii au intalnit astfel de cazuri.

| ka2 explică:

AlGator, mai bine nu raspundeai, sincer! Penibil.

| ka2 explică:

Da Felys, de doi am auzit, se pare ca fara lueta sunt cazuri foarte foarte rare. Aveam nevoie sa aflu parerea cuiva, care este in situatia asta, cu toate ca ma asteptam la sanse minime...

| Felys a răspuns:

S-au nascut altii fara un rinichi sau plaman, chiar si encefalopati, dar fara un amarat de omusor, la unii sunt chiar 2 lueta bifida

| ALGator a răspuns:

Precizare: se cheama "omusor" sau lueta.
https://dexonline.ro/definitie/omusor