| anonim_4396 a întrebat:

Ati baut vreodata argila ? se zice ca este foarte buna ? ce parere aveti ?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| 23partyboy a răspuns:

Tubul digestiv este creat pentru a prelua si prelucra alimente,ca ceva sa fie comestibil trebuie sa fie alcatuit din proteine glucide lipide,nu vad niciun rost daca bei argila, nu vad vreun fel in care argila te-ar ajuta cu ceva, in plus argila poate contine tot felul de microorganisme patogene

| Ando1dul a răspuns:

Da am baut argila cu apa.are un gust mai mult decat oribil.

| mat31new a răspuns:

Nu stiu ce a facut andrei dar taica-meu a baut argila... nu se bea argila, se pune argila intr-un pahar cu apa si lasi argila sa se duca pe fund dupa care bei apa. Da, este foarte buna pentru stomac.

| MIHAelaKISS a răspuns:

Argila nu este pamant?

| Danielle001 a răspuns:

As zice sa nu o iei. Este pamant. Se spune ca e ajutatoare dar nu e. Tata a baut era sa moara pentru ca ia blocat circulatia sangelui. Pune apa si fa masca pentru fata. Intereseaate pe internet. happy