| mariaairam a întrebat:

Ati incercat vreo cura de slabire? si daca da a dat roade?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand am slabit, n-am mancat paine, sucuri, lucruri grase sau cu mult zahar in general. De doua saptamani, insa, tin post si am slabit 4 kg happy

4 răspunsuri:
| LifeIsColour a răspuns:

Hei,am incercat, am fost la nutritionist si mi-a dat o dieta personalizata.Nu aveam mari probleme cu greutatea,dar imi doream sa am un stil de viata sanatos,mai ales ca mancam haotic, la ore nepotrivite, combinam alimentele astfel incat intotdeauna aveam probleme cu indigestia, ma simteam extrem de obisita, iar toate astea se datoreaza unei alimentatii nesanatoase.Cat despre rezultat, am slabit aproape 2 kg intr-o luna, insa nu am mai urmat dieta intocmai cum mi-o daduse medicul.Am continuat sa consum aceleasi alimente,insa nu in aceleasi cantitati si nu la aceleasi ore. Dieta mea se baza mai mult pe infometare,pe mancatul unor alimente saraci in calorii si in cantitati foarte mici. Aveam eu o obsesie la vremea aia,imi doream sa fiu extrem de slaba,insa acum realizez ca e mult mai ok sa ai o greutate potrivita. Daca doresti o dieta, nu te baza pe cele de pe internet, pot fi scrise de oricine, nu neaparat de experti in domeniu si e posibil ca rezultatul pe care il vor avea asupra corpului tau sa fie cel neasteptat. Poate tu nu tolerezi anumite alimente, ceea ce inseamna ca trebuie sa le elimini din alimentatia zilnica.Consulta un medic nutritionist, o sa-ti faca o dieta personalizata in functie de programul tau si de alimentele care iti plac si respectiv care nu iti plac.Vei avea mai multe optiuni, mai multe variante de ales si le poti schimba in fiecare saptamana. Sper ca te-am ajutat! happy

| lBroken69 a răspuns:

Fă mult sport.
Bea apă.
Nu consuma grăsimi, prăjeli.
O alimentaţie corectă
Cu toate astea nu mai ai nevoie de nici o dietă.

| lBroken69 a răspuns:

Si apropo.In timpul dietelor, dai jos masa musculara de cele mai multe ori, iar grasimile raman.
Nemancand, corpul tau incepe sa se ''manance'' singur.

| Bianca1001Bia a răspuns:

Pfff sunt experta in a incerca diete si de a nu da roade happy, singura dieta buna este sportul combinat cu o alimentatie sanatoasa, si evitarea bauturilor carbogazoase si zaharului, sunt cele mai nenorocite! Incearca sa faci sport... bafta