| RomanescuRareş2000 a întrebat:

Atunci cand iti rupi o alunita curge sange?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Da. si risti un cancer de piele. Daca se intampla, vezi un doctor.

| RobertMoon a răspuns:

Da, dar daca e alunita de aia pe gat nu curge (ma refer la cele albe)

| lBroken69 a răspuns:

Nu face aşa ceva.Da, curge sânge dar poţi face cancer şi să mori.

| ƘЭлT a răspuns:

Da curge sange.Atunci cand o spargi si cand o rupi deci nu ti-as sugera pentru sanatatea ta.las-o asa.Du-te la un doctor nu stiu dar nu o rupe.

| cristinabya a răspuns:

Da, normal ca va curge! Dar de ce sa o rupi cand m-ai bine o lasi acolo? Daca e incomodata sau/si daca nu iti place locul in care aceasta s-a fixat te poti duce intr-un entru medical sepcializat in asa ceva pentru a putea vedea daca respectiva alunita e cancerigena sau nu. Daca nu e cu toata increderea o poti rupe. Dar bineinteles nu tu, de nul singur ci asistentele sau o persoana. Care cu siguranta e specializata si nu te va durea, va curge putin sange si nu vei avea nici urma, semn sau rana in acea zona. Pupiiiici!

| cristinabya a răspuns:

Centru* Medical Specializat* imi cer scuze pentru greseli :*

| RomanescuRareş2000 explică:

N-am niciun interes sa fac asa ceva.Imi fac i griji ca mi-am rupt un cos la spate

| RomanescuRareş2000 explică:

*mi-am făcut griji