| Alysée a întrebat:

Avand in vedere ca imi fac gauri pentru prima data in urechi pot sa-mi pun cercei de argint sau obligatoriu de aur? mersi, funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Raduta_Constantin_Cornel_1984 a răspuns:

Initial e bine sa iti pui o ata cam pana se cicatrizeaza bine cercelul nu conteaza de care e

4 răspunsuri:
| grgdlk a răspuns:

Depinde, la unele persoane trebuie argint la altele aura la alte pers oricetongue

| axeldavid a răspuns:

Poti sa pui si de argint

| Casady a răspuns:

De obicei se poarta o saptamana sau doua cercei pentru in cepatori care nu se scot! apoi trebuiesc de aur! sunt sigura vreo doua zile trebuie in rest poti purta ce vrei! Sper ca te-am ajutat! (Nu uita sa-mi dai fundita)

| Klaoody15 a răspuns:

Argint, aur sau platina. Sa nu fie ceva "tabla" ieftina. si de obicei cerceii care sunt la bijutier sunt din argint sau aur. si sunt sterilizati. happy