| NowForYou000 a întrebat:

Aveam o infectie vaginala. Imi tot curgea un lichid alb, uneori avea miros, alteori nu. Am fost la ginecolog, iar acesta mi-a prescris Canesten Gyn ovule. L-am introdus prima seara si dimineata avea un miros placut (ca de parfum). A doua seara l-am introdus si pe al doilea si dupa o ora am mers la toaleta. Am incercat sa ma abtin pana dimineata, dar n-am putut. Iar ovulul a fost data afara (cred ca era inca intreg). Mai aveam unul si nu l-am mai introdus pentru ca am zis ca degeaba il folosesc, dar nu le-am folosit pe toate corespunzator. Am zis ca nu isi mai face efectul. Acum am zis sa cumpar din nou o cutie. O pot lua fara reteta? Este bun Canestenul acesta, isi face efectul daca il folosesc cum trebuie (fara sa merg la toaleta toata noaptea)? Dar o crema sau pastile nu stiti daca sunt pentru candidă? Pentru ca acele ovule (orice ovul) imi provoacă un discomfort, ma si doare. Iar eu urasc durerea. Sau ceva natural daca se poate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Din pacate ai intrerupt tratamentul si e posibil sa isi fi pierdut eficiența. E o prostie sa il reiei dupa ureche. Mergi din nou la ginecolog pentru o noua consultatie si analize de secretie.
Toti uram durerea, dar suportam muci dureri ca sa nu ajungem in situatii disperate. Sigur ca nu exista tratamente naturiste.