| Zom a întrebat:

Azi dimineață a inceput sa imi lacrimeze ochiul drept. La un moment dat s-a oprit cateva ore si acum a inceput iar, dar acum ma doare si capul. Cand mi-am sters o lacrimă am simtit o mica umflatura in coltul ochiul langa nas care doare cand o apas. Stie cineva ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Ai nevoie urgenta de un consult oftalmologic.

| Arthiom a răspuns:

Cand ai zis ca iti lacrima ochiul drept, ma gandeam ca poate ai conjunctivita, dar daca ai o umflatura in coltul ochiului si acuzi si dureri de cap, atunci e ceva mult mai serios, pana una alta cel mai indicat ar fi sa mergi cat mai repede la oftalmolog!

| LifeIsBeautiful12 a răspuns:

Ai racit sigur. Ia orice pentru raceala ori du-te la medic pentru reteta.