| Alenaa a întrebat:

Azi dimineata cand m-am trezit eram super bine, nu aveam absolut nimic. Mama se simtea rau, era in pat si m-am dus sa-i fac ceva de mancare. Când eram la bucatarie dintr-o data mi s-a facut extrem de rau, am început sa tremur toata ( si nu era de la frig), imi tremurau mainile, imi batea inima foarte repede ma luasera transpiratiile, transpiratii din alea reci nu stiu daca stiti ce zic. avem o stare asa de lesin,nu mai vedeam bine, am simtit efectiv cum mi s-au inmuiat picioarele am ametit si cred ca am cazut pe jos. Îmi venea puțin si să vomit si incepusem sa vad negru cu un fel pete albe. Am stat putin pe jos si in 2-3 minute mi-a trecut de tot, nu stiu cum naiba dar mi-a trecut, am putut sa ma ridic si mi-am dat cu putina apa rece pe fața Si acum sunt bine nu am mai avut nimic de atunci. Chiar nu stiu ce a fost asta nu am patit asa niciodata, sa mi se faca atat de rau si sa imi treaca de tot in 2-3 minute...Îmi poate explica cineva ce a fost asta sau mai exact din ce cauza? Tin sa mentionez ca nu am probleme de sanatate. Multumesc anticipat :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pare o criza de hipotensiune arteriala. Poate erai deshidratata si poate nu mancasesi nimic si ai avut hipoglicemie.

| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabil, un atac de panica indus de tine!

| anonimg a răspuns:

Daca nu sunt scurgeri de gaze in bucatarie, atunci vedeti ce alimente ati consumat amandoua.

| mudokins78 a răspuns:

Nu iti face probleme! asta se va intampla omenirii din ce in ce mai des datorita alimentatiei, schimbarilor climaterice, etc.
in vara lui 2021 vara va avea cam 65/70 de grade la soare si pana in 45/50 la umbra. atunci va fi legea schimbata pentru todeauna.

| RegeleIaurtului a răspuns:

Și mie mi s-a întâmplat în seara asta, e ceva foarte ciudat, sezonul răcelilor a început cu 1 luna mai devreme și din ce in ce mai multi oameni spun că li s-au întâmplat asta, nu știu de la ce este dar SIGUR va urma ceva ce va schimba radical lumea, o noua era e pe cale să înceapă

| Florentina05 a răspuns:

Asta pățesc si eu! Cred c din cauza mâncari, trebuie sa mănânci ceva înainte sa te apuci de dimineața da stai in picioare la Bucătărie. Stările de leșin si transpirați, vad negru in fata ochilor, le pățesc cand nu mănânc dimineața si stau in picioare. acum fiecare după organism. Pup!