| eu.;] a întrebat:

Azi la 7 merg la dentist sa imi scoata un puroi.
Vreau sa stiu ce imi face.Imi da injectii, imi da cu spray si apoi?
Pls vreau sa stiu daca o sa ma doara asa tarecrying plsssss

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 16.laura.16 a răspuns:

Nu o sa te doara!
Stai linistita.

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| EUSIATIT a răspuns:

Cu spray nu e bine nu are puterea necesara sa ti amorteasca mai bine injectie nu te doare stailinistit chiar daca e puroi simti putin si gata

| eu.;] explică:

Hey lume! mersi de incurajare big hug a fost ff ok!happy

| maya_7683 a răspuns:

Daca te duci sa iti scoata un puroi o sa iti scoata un puroilaughing
Nu te teme, o sa te anastezieze si nu vei simti mare lucru.Hai curaj ca nu-i sfirsit de lume.happy

| zooooza a răspuns:

Nu cred ca o sa te doara.Curaj.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut aceeasi problema. mi-a scos puroiul fara anestezie si n`a durut happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te va durea ingrozitor si va fi numai sange

| LuciaDavis a răspuns:

Probabil iti va da cu un fel de gel pe gingie ca sa nu simti injectia urmatoare, care ti`o face ca sa nu simti cum iti scoate puroiul. O sa iti faca ceva cu niste chestii. Pe mine nu m`a durut happy