| anonim_4396 a întrebat:

Azi mi-a aparut un ganglion dureros sub maxilar (fix sub maxilar).
Ce poate inseamna asta? crying
Si cum fac sa dispara? :o sad
Am mai avut si alte dati ganglioni de astia, dar in partea dreapta. (sau stanga thinking )
dar acum am fix la mijloc acolo...cum ar veni...sub limba, dar in afara.

Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Ai putea sa iei niste augumentin, dar sfatul meu prietenesc este sa mergi la un medic.S-ar putea sa fie puroi.Si infectiile netratate pot sa fie periculoase pentru organism.

| emy a răspuns:

Nu stiu ce inseamna aia. Parerea mea este saa mergi cat de repede poti la un medic. Mergi la medicul de familie, el iti va spune ce ai de facut. Bafta si multa sanatate! Doamne ajuta!happykiss

| darkhell217 a răspuns:

Bea ceai de musetel si tinel acolo la chestia aia cateva minute, o sa iti treaca,