| itdoesntmatter_3542 a întrebat:

Azi mi-am fript limba, si asa-i de aiurea ...nu stie nimeni ce-as putea face ca sa-mi treaca mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| zorialbi a răspuns:

Ca sa treaca mai repede poti sa-ti pui niste comprese cu ceai de galbenele sau salvie sau sa cumperi niste comprimate de supt pe baza de salvie (Salviasept) sau propolis (daca nu esti alergic la propolis!). Sanatate! happy

| emy a răspuns:

Tine putin miez de paine pe limba, pana simti ca se linisteste.Sa nu bei apa, caci te va ustura si mai tare.

| andreea4ever a răspuns:

Am auzit ca e bun laptele.
Incearca!

| Pr@jYTuRyC@_DuLkE a răspuns:

Tineti limba 5 min sau mai putin in apa rece dar nu sa iti inghete limba. fundita?

| thisissolawl a răspuns:

Si eu m-am ars odata, si mi-a trecut intr-o saptamana, insa nu stiu nimic ca sa iti treaca mai repede

| xxxhgjghjfgjhgf a răspuns:

Eu am mincat 3 castraveti de la piata si mi-a trecut big grin