| Renesmee1 a întrebat:

Bai, ce se intampla daca mananci vata si bei cola?
Ma uitam aseara la tv si zicea una ca manca vata si bea cola sa i se duca pofta de mancare. E adevarat? rolling on the floor

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

O solutie pe termen scurt cu repercursiuni pe termen lung. "Dieta" asta duce, invariabil, la diabet.
Mai bine iei un produs de patiserie, ceva de genul palanet cu branza sau cu fructe, si un iaurt.

| fabiola a răspuns:

Tu ce zici?

| Furculingură a răspuns:

Doamne fereşte laughing Cum să mănânci vată? Sper că te referi la vată pe băţ.

| Renesmee1 explică (pentru Furculingură):

Nu ma refeream la vata pe bat rolling on the floor.

| Furculingură a răspuns (pentru Renesmee1):

Sfat : Nu încerca NEVER! Dacă încerci, îi urez familiei tale de pe-acum condoleanţe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Daca te referi la vata aceea pe bat, nu patesti nimic, daca te referi la cealalta nu-i bine, cum sa mananci vata?
Nu dispare nici o pofta de mancare, stai linistit!
Te pup!

| ReusxD a răspuns:

Da, deoarece vata pe băţ şi Cola sunt foarte dulci.
Pe urmă, o să-ţi dispară pofta de mâncare, pentru un interval de timp scurt.

Baftă!

| xBya a răspuns:

Da, incearca. Ma intreb ce`o sa iasa cand mergi la baie. thinking
Ya' desperate foolish fat girl!

| Renesmee1 explică (pentru xBya):

Era o intrebare, nu am zis ca o sa incerc.winking

| Gabitzu246 a răspuns:

Dac vrei sa slabesti ia-ti gandul de la asa ceva

| simina96 a răspuns:

Cea mai mare prostie laughing Mie si asa mi se pare coca cola foarte dulce si ajunge sa o bei fara sa mai adaugi vata de zahar in plus.Iti dispare pofta de mancare instantaneu numai de la un pahar de cola.Combinatia aia,, splendida'' daca o tot consumi in mod repetat se creeaza o mare BOMBA laughing Te trezesti cu o dantura superba + diabet.Mie mi se intampla de multe ori sa mi se piarda pofta de mancare cand aud de Matematica. laughing

| Renesmee1 explică (pentru simina96):

laughing).Nu ma refeream la vata pe bat. Vata pe bat se topeste in gura laughing. Vata normala. laughing) Aia zicea ca se umfla in burta si i se duce pofta de mancare rolling on the floor

| simina96 a răspuns (pentru Renesmee1):

OMG! Atunci tipa aia are o problemă la căpățână destul de gravă! laughing

| ReusxD a răspuns (pentru simina96):

Nu crede orice vezi la TVwinking