| Maya9298 a întrebat:

Bina TPU.Am 16 ani si m.am hotarat sa slabesc.Mi.am cumparat niste pastile de la Fares-Silueta Perfecta-Controlul Apetitului si vreau sa va intreb daca a mai folosit cineva si daqca au efect.Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Te mentin dar nu au efect

| Peaches a răspuns:

Din cate stiu eu nu este sanatos sa slabesti cu tot felul de pastile, ceaiuri sau diete aiurite. Nutritionistii te invata sa slabesti inteligent, astfel incat sa nu infometezi organismul sau sa-l privezi de anumite substante importante. Uite, citeste aici cu rabdare si mai gandeste-te.
http://www.dietadisociata.net/
sau
http://dietadukan.ro/
Sper sa-ti fie de folos.
~Roxetta

| chineze13 a răspuns:

Oameni buni.nu pastile.sport.mult sport.pastilele nu te ajuta.le iei acum, slabesti putin si apoi pui dublu la loc.la fel si cu dietele.eu am incercat de toate crede-ma, si cel mai mult m-a ajutat o ora pe zi la sala.am slabit mult in prima luna si apoi m-am mentinut.acum nu mai fac sala iar inapoi nu am pus decat 3 kg.in schimb dupa ce terminam o dieta, chiar daca incercam sa manc cat mai normal, puneam dublu inapoi.stiu ce zic, am trecut prin chin cu pastile si diete.nu sunt recomandate iar tu ai numai 16 ani.s-ar putea sa iti deregleze tot organismul.treaba ta dar sfatul meu este nu pastilehappy

| Maya9298 explică:

Nu pot sa fac sport pentru ca am facut entorsa de genunghi si abia azi mi.am scos gipsul, deci nu am voie sa fac cel putin 3 luni.sad