| codrutz0000 a întrebat:

Bine v-am regăsit! Cred ca am realizat ca an scolioza, de vreo 2 saptamani mă tot doare spatele, cred ca mai mult jos acolo la lombar.Recomandări?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| RandyMarsh a răspuns:

Pentru a diagnostica scoliaza sau pentru orice alta problema de la nivelul coloanei vertebrale este necesar un consult medical.

Cel mai bine este sa mergi la un control. Daca intr-adevar ai scolioza, desi cred ca nici nu stii sigur ce e aia, atunci cu cat ai sa mergi mai repede cu atat te vei recupera mai usor.

Răspuns utilizator avertizat
| Bobby711 a răspuns:

Sport la greu bine ar fi sa te duci intai la un medic sa iti spun si ce exercitii ar trebui sa faci. Te duci la sala insa sa nu bagi ca tembelul ca iti faci mai mult rau decat bine

| CulturismsiFitness a răspuns:

Du-te la un medic si spune-i ce ai. El este cel mai in masura sa iti spuna ce problema ai si cum se poate trata!
Incetati sa mai cereti sfaturi legate de probleme medicale pe un site ca si acesta!
Aici nu vei primit raspunsuri la probleme medicale fara o expertiza medicala sau niste analize! DUTE LA DOCTOR

| codrutz0000 explică:

PAi am 1 73 58 kg, fac doar flotări, nu lucrez cu greutăți, însă problema este ca dintr o data m a apucat, câțiva colegi de cls mi au spus ca s ar putea sa fie din cauza ca am crescut dintr o data foarte repede

| FanCS a răspuns:

Gimnastica medicala(kinetoterapie)