| Anonimapetpu a întrebat:

Aceasta e o intrebare adresata in special fetelor: Daca sunt in perioada menstruatiei si am dureri de burta e ok sa iau Ibuprofen? Deobicei luam Nurofen pentru dureri dar e cam scump, oricum ingriedentul activ din Nurofen, e Ibuprofen in mare parte si restul e sodiu sau ceva de genul. Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca poti lua Ibuprofen!
Asa este, Nurofenul este pentru snobul care nu stie ca ingredientul principal este ibuprofenul, acceptand sa plateasca un pret de 3-5 ori mai mare, crezand ca-i mai bun.

3 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Da, Ibuprofen sau Paracetamol. Vezi ce functioneaza mai bine.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Medicamentele minune de obicei ascund si efecte adverse minune.

http://www.tpu.ro/sanatate/ce-este-ibuprofenul-are-efecte-negative/

| PeFuga a răspuns:

Poti lua orice medicament cu aceasta substanta activa, atata timp cat isi face efectul si nu ai alergie la anumiti excipienti.