| Mary12356 a întrebat:

.acum 2 luni si jumătate am facut un avort. Totul a decurs bine, in primul luna de dupa avort ciclul a venit la timp dar acum in a doua luna nu a mai apărut (contact sexual am avut ultima data pe data de 29 Ianuarie deci gravida nu sunt) dar in schimb am niște scurgerii de culoare maro. Uneori chiar si foarte putin sange dar ciclul menstrual nu..trebuia sa apăra pe data de 5-6 dar suntem in 18..nu stiu ce am..am citit pe unele forumuri ca poate fi cancer uterin imi e foarte frica ..deocamdată nu pot sa consult un medic specialist deoarece mama nu stie. Imi puteți spune ce ar putea fi? Mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Dupa un avort pot aparea dereglari ale CM.Un control la medic nu ar strica.