| edrd1234 a întrebat:

Buna, acum 2 zile am căzut cu bicicleta si m-am julit la ambele picioare puțin de tot sub genunchi si nu mai pot sa îmi îndoi picioarele, simt ca julitura ma împiedica sa imi indoi picioarele. Am pus crema de galbenele si nu m-a ajutat la nimic. Am un foarte mare discomfort ca nu pot sa le îndoi si de abia merg sau ma asez undeva. Ce as putea sa fac ținând cont ca nu e nimic rupt?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Fatamuntilor a răspuns:

Zambesc...
Imi aduc aminte cu ceva ani in urma.Coboram cu bicicleta o panta abrupta. Aveam si viteza.Mi-a alunecat piciorul nu am putut redresa si am cazut.Culmea ca am putut pedala.Am venit acasa ca dupa razboi. Aveam si si genunchi si coatele julieteTata m-a oblojit, iar in scurt timp eram iar pe bicicleta.
O rana se vindeca cam intr-o saptamana, contiua sa o ingrijesti.Trece.Eventual intreba la farmacie de ceva mai bun.
Discomfortul apare la orice schimbare in organism
Cu siguranta vei zambi peste ani cand iti vei aminti de asta.